Diamentowe inwestycje

Diamenty – jedne z najpopularniejszych kamieni szlachetnych, które wzbudzają silne emocje. Dla jednych są błogosławieństwem, dla innych przekleństwem. Na stałe wpisały się na listę najpopularniejszych przedmiotów inwestycji alternatywnych.

Wady i zalety inwestowania w diamenty

Inwestycje w diamenty, podobnie jak w większość ekskluzywnych przedmiotów inwestycji alternatywnych, niosą za sobą pewne ryzyko.

Diamentowy rynek inwestycyjny jest niezwykle podatny na wpływy i manipulacje. Pomimo tego, że pozornie rządzi się on własnymi prawami, jest on kontrolowany odgórnie przez największe wpływowe koncerny. Na przestrzeni lat można zauważyć dwa niezwykle ważne momenty na rynku inwestycji w diamenty. Pierwszym momentem były lata 2005-2010, kiedy ten najpopularniejszy kamień szlachetny osiągnął najwyższą wartość – wzrost o około 80%.

Kolejnym ważnym momentem były lata od 2010 do dzisiaj, kiedy wartość diamentów drastycznie spadła.

Diamentowe ryzyko

Inwestowanie w diamenty jest niezwykle ryzykowne. Jeszcze kilka lat temu dawało możliwość łatwego i szybkiego wzbogacenia się, pod warunkiem wyczucia odpowiedniego momentu sprzedaży kamieni. Dzisiaj sytuacja wygląda nieco inaczej.

Współcześnie diamenty są przedmiotem inwestycji, mającym na celu ulokowanie kapitału. Coraz mniejsza liczba inwestorów postrzega inwestycje w te kamienie jako możliwość wzbogacenia się, ponieważ na dzisiejszym rynku, diamenty tego nie gwarantują, a sytuacja pokazuje, że nie jest to aktywo, które mogłoby przynieść ponadprzeciętne zyski inwestorom.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.